2018 yılının eylül ayında faaliyet göstermeye başlayacak olan Farklı Bireyler Montessori Eğitim Okulu Türkiye’de benzeri nadir görülen yenilikçi bir eğitim vizyonu sunmaktadır. Okulumuzda yüzyılı aşkın bir süredir birçok ülkede ilgi görmüş ve başarı göstermiş bir sistem olan Montessori Eğitimi uygulanmaktadır. Montessori Eğitimi ile çocukların keşif ve merak duygularını destekleyerek onları kendi kararlarını verebilen , sorumluluk alabilen ve öğrenmekten zevk alan genç bireyler olarak hayata hazırlamak ilk hedefimiz. Çocukların eğitiminden öğretimine, sağlığından beslenmesine kadar her şeyin Montessori Eğitim Sistemi standartlarında ve en önemlisi çocukların doğasına uygun olması için gayret ediyoruz.

Farklı Bireylere Hoşgeldiniz

Farklı Bireyler ile En İyi Eğitim

Her sınıfta farklı yaşta çocuklar, iki öğretmen ve bir sürü materyal. Hatta kek pişiren öğretmen, bahçe sulayan çocuklar… Nasıl, garip geldi değil mi? Peki bu yöntemin okulumuzda uygulandığını söylesek?

SIRADIŞI BİR OKUL

Uluslararası Montessori AMS eğitimi almış olan Fatma Özsipahi tarafından güven, sevgi ve ilgi üzerine kurulan okulumuzda öğrencilerimizin kendi potansiyelinin farkında olabilen ve kendisini farklı yollar ile ifade edebilen, empati kurabilen, risk alabilen, sorumluluk sahibi, çevresine ve doğaya karşı duyarlı, açık görüşlü, yaratıcı ve değişime uyum sağlayabilen bireyler olmaları için ortam sağlıyoruz.

“Okul öncesi eğitimin asıl amacı, çocuğun doğal öğrenme tutkusunu canlandırmak olmalıdır.”
-MARIA MONTESSORİ

OKULUMUZDA…

Eğitim eylül ayında başlar ve tüm yıl devam eder. Mezun öğretmenlerimizle, eğitim ve öğretimimizle çocuklar kendi gelişimlerine ve yaşlarına uygun olarak düzenlenmiş eğitim ortamlarında okul öncesi ve çocuk gelişimi öğretmenlerimizle eğitim ve öğretimlerini sürdürürler.

Okul öncesi eğitim ön lisans veya lisans mezunu, alanında uzman eğitmenler tarafından verilir.

Eğitim hafta içi sabah 07.30 ile 17.00 arasında verilmektedir.

BESLENME

Doğal gıdalarla sağlıklı ve dengeli beslenme Farklı Bireyler Montessori Çocuk Evi’nin en önemli ilkesidir.

Hazırlanan tüm yiyeceklerin doğal, taze, mevsimine uygun, katkı ve koruyucu madde içermeyen ve kaliteli olmasına özen gösterilir.

Ayrıca kendi bünyemizde hazırlanan ürünler (Reçel, marmelat, tarhana, erişte,pekmez…) kullanılar.

Farklı Bireyler Montessori Çocuk Evi’nde gün sağlıklı ve bol çeşitli bir kahvaltı ile başlar. Daha sonra dengeli ve doyurucu bir öğle yemeği ve bunu takip eden ikindi kahvaltısı ile devam eder. Saat 16.00’da meyve ile tamamlanır.